Цифрограм 2.0: з’ясуй свій рівень цифрових навичок

Національний тест на цифрову грамотність громадян «Цифрограм 2.0» містить 90 запитань з визначення рівня цифрових компетентностей. Бо цифрові навички сьогодні – це як вміти писати, читати та рахувати.

Національний тест на цифрову грамотність втілений за підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Цифрограм 2.0 допоможе виявити загальний рівень цифрової грамотності, прогалини в цифрових навичках і зорієнтує, які саме компетенції варто вдосконалити. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами.

Тестування передбачає перевірку базових знань і навичок із цифрової грамотності в 6 сферах:

• основи комп’ютерної грамотності;
  • інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними;
  • створення цифрового контенту;
  • комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві;
  • безпека в цифровому середовищі;
  • вирішення технічних проблем. Навчання впродовж життя в цифровому суспільстві.

Кожна із цих сфер знань охоплює 5 цифрових компетентностей. Загалом оцінюються 30 цифрових компетентностей.

Детальніше на сайті Мінцифри.