Електронні сервіси Пенсійного фонду України – сервіси майбутнього

Безпека отримання послуг для пенсіонерів – один із ключових напрямів, на яких сфокусована увага працівників Пенсійного фонду. Під час пандемії використання онлайн-сервісів сприяло ефективній, якісній та швидкій роботі зі страхувальниками, застрахованими особами та пенсіонерами.

Електронний формат надання послуг – це можливість заощадити час та вирішити чимало питань дистанційно.

Веб-портал Пенсійного фонду України надасть Вам можливість:

• отримати інформацію про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені внески з системи персоніфікованого обліку починаючи з 2000 року;
  • переглянути дані власної пенсійної справи без відвідування Пенсійного фонду в будь-який зручний час;
  • сформувати запити на попередню підготовку документів;
  • подати скаргу;
  • записатися на прийом до фахівців Фонду, не виходячи з дому;
  • отримати інформацію про стан розрахунків платників з Пенсійним фондом України (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) і т. п.

Способи реєстрації на вебпорталі Пенсійного фонду України:

Перший спосіб – подача заяви до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України для реєстрації на вебпорталі.

Другий спосіб – онлайн-реєстрація за кваліфікованим електронним підписом (КЕП).

Кваліфікований електронний підпис можна отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК)Такі послуги можуть надавати як недержавні центри сертифікації ключів (за оплату), так і центри, створені при Державній податковій службі (безкоштовно).

Сервіси вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України:

електронне звернення – можливість звернутися до Пенсійного фонду України та його територіальних органів із заявою, пропозицією, скаргою, заповнивши електронну форму;

запис на прийом – змога записатися на прийом до сервісного центру, визначити тему, дату та зручний час;

призначення пенсії «в одне відвідування» – надання документів для призначення пенсії в електронному вигляді;

електронне пенсійне посвідчення дозволяє отримувати пенсію, здійснювати безготівкові платежі, розраховуватися за комунальні послуги (для отримувачів пенсії в Ощадбанку);

«пенсійний калькулятор» – автоматичний розрахунок прогнозного розміру пенсії. При обчисленні використовуються дані реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;

«електронна трудова книжка» – усуне можливі негативні наслідки втрати паперової трудової книжки, її фізичного пошкодження, ризики фальсифікації та внесення недостовірних відомостей.

Ведення трудової діяльності працівника в електронній формі також є передумовою для запровадження автоматичного призначення пенсій та соціальних виплат:

«кабінет страхувальника» – роботодавець може отримати інформацію про правильність подання звітності, сплату єдиного соціального внеску, заборгованість підприємства з цього виду платежу, отримати електронні довідки про трудовий та страховий стаж працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності і т. п.;

мобільний додаток «Пенсійний фонд» – доступ до електронних сервісів Фонду у зручному форматі з мобільних пристроїв: смартфонів та планшетів;

надання електронних документів із підтвердженням QR-кодом – нововведення, що дозволяє громадянам не виходячи з дому отримувати;

електронні документи (форма ОК-5, довідка про розмір пенсії, інформація про страховий стаж);

електронний документ з QR-кодом від Пенсійного фонду України є аналогом офіційного паперового документа;

смс-інформування – повідомлення від Пенсійного фонду України про призначення, перерахунок пенсії, припинення або поновлення виплати, про страховий стаж та сплату страхових внесків роботодавцем.

Для отримання повідомлення необхідно надати згоду: особисто звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного Фонду України або через веб-портал електронних послуг.

Автоматичне призначення пенсії – призначення пенсії за фактом досягнення пенсійного віку.

Сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно, без будь-яких часових обмежень.

Пенсію буде призначено автоматично при досягненні громадянином пенсійного віку з урахуванням усіх наявних у Пенсійному фонді України даних та поданих документів.

Деякі сервіси вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України доступні лише за умови входу до особистого кабінету з кваліфікованим електронним підписом (КЕП).

Веб-портал електронних послуг: http://portal.pfu.gov.ua