Операція «Первоцвіти – 2021»

На виконання вимог ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України», з метою недопущення масового знищення ранньоквітучих рідкісних та декоративних рослин, а саме: підсніжника білосніжного, проліска, конвалії, цибулі ведмежої, сону чорніючого, вовчечгідника пахучого і інших рослин занесених до Червоної книги України, на території області та громади зокрема, стартує операція «Первоцвіти – 2021».

В рамках операції буде посилено охорону місць зростання цих видів рослин, забезпечено контроль щодо недопущення торгівлі зазначеними ранньовесняними рослинами на ринках та поза їх межами. За порушення природоохоронного законодавства на фізичних та юридичних осіб будуть накладатись штрафні санкції згідно чинного законодавства.

Тому закликаємо не зривати і не купувати ці рослини, оскільки за подібні дії законодавством України передбачено відповідальність.